.Pagrindinė >> Programinė įranga >> Darbas su datomis ir laiku Excel'yje  (RUS)
Категория: Учебник, просмотров: 8095, опубликовано: 08.10.2006     Источник (Šaltinis)  

Kaip įvesti datą ir laiką Excel'yje

Jeigu turėti omėnyje lietuviškas regioninius ypatybius, Excel leidžia įvesti datą įvairiais būdais - ir supranta juos visus:

   "Lietuviška standartinė" forma

  2006-10-03

   Sutrumpinta forma

06.10.03

   Su defisais

6-10-3

   Trumpmenos pavydalo

   6/10/3

Datos išvaizda ląstelyje gali būti su metu ir be, menuo - skaičiu ar žodžiu ir t.t. ir nustatoma meniu Format - Cells (Формат - Ячейки):

 

Laikas įvedamas į ląstelę su dvitaškiu. Pvz.:

16:45

Pagal norą galima papildomai pasitikslinti ir sekundžių kiekį, įvedant irgi per dvitaškį:

16:45:30

Galima nurodyti datą ir laiką kartu - per tarpą:

 

Greitas datos ir laiko įvedimas

Kad įvesti šiandeninią datą į nuroditą ląstrelę galima paspausti klavišius Ctrl + : (Ctrl + Ж)

Jeigu nukopijoti lčstelę su data (patraukti už dešininį apatinį kampą), sulaikiant dešinį pelės mygtuką, galima išrinkti kopijavimo būdą:

Jei jūms reikia dažnai įvestinėti skirtingas datas į lapo ląsteles - paskaitykite čia (rusų kalba).

Jei reikia,kad ląstelėje visada būtų aktuali šios dienos data - naudokitės funkcija TODAY() (meniu Insert - Funktion, Data ir laikas kategorija)

Kaip Excel saugo ir apdoroja datas ir laikus

Jeigu pažymėti ląstelę su data ir nustatyti jai Bendras (General) formatą (Format - Cells - įdėjimas Число - General), galima pastebėti įdomybę:

 

Štai taip, pvz., atrodo 8.10.2006 15:42.

Iš tikrųjų bet kokią datą Excel saugo ir apdoroja būtent taip - kaip skaičiu su sveika dalimi ir trupmena. Svaika skaičiaus dalis (38998) - tai dienų kiekis nuo 1900 metų sausio 1 dienos (paimta kaip atskaitymo taškas) iki šiandieninės datos. Trumpmena (0,65417) - paros dalis (1 para = 1,0)

Iš štų faktų išplaukia du praktinius išvadus:

  • Pirmas, Excel nemoka dirbti (be papildomų derinimų) su datomis anksčiau 1900 metų sausio 1 dieną;
  • Antras, su datais ir laikias Excel'yje galima atlykinėti bet kokius matematinius veiksmus. Todėl,kad jie yra - skaičiai! O tai  leidžia vartotojams naudotis galimybeis.

Dienų kiekis tarpdviejų datų

Skaičiuojamas paprastu atimtimi - iš galutinės datos atimame pradinę ir perdarome rezultatą į General formatą, kad parodyti skirtumą dienomis:

Darbo dienų kiekis tarp dviejų datų

Tai yta sudetingesnis dalykas. Reikia neįvertinti šeštadienių ir sėkmadienių ir poilsio dienų. Šiam tikslui geriau naudoti NETWORKDAYS funkcija iš antstato  Analisys Toolpak.

Pirmiausiai reikia prijungti antstatą Analisys Toolpak. Tam padaryti  meniu Tools - Add-Ins  žymime varnelę  Analisys Toolpak. Po to  Funkcijų vedlyje, kategorijoje Date and Time atsiranda funkcija NETWORKDAYS.

KAip šios funkcijos argumentai reikia nurodyti pradinę ir galutinę datas ir ląsteles su poilsio dienomis.

Pilnų metų kiekis, mėnesių ir dienų tarp datų. Amžius metais.

Apie tai,kaip teisingai skaičiuoti, geriau paskaityti čia .

Datos slinkimas į tam tikrą dienų kiekį

Kadangi viana para Excel'yje priimta laip vienetas (žr. aukščiau), kad apskaičiuoti datą, tolimą nuo reikiamos, pvz., 20 dienų, užtenka pridurti prie datos šį skaičių.

Datos slinkimas į tam tikrą darbo dienų kiekį

Šia operaciją atlieka funkcija WORKDAY iš antstato Analisys Toolpak. Šios funkcijos naudojimas analogiškas funksijai  Использование этой функции полностью аналогично применению функции NETWORKDAYS описанной выше.

Savaitės dienos apskaičiavimas

 Kad nustatyti, kokia savaitės diena buvo tą ar kitą dieną, reikia naudoti funkcija WEEKDAYDate and Time  

Kitas būdas: pažymėti ląstelę su data,atidaryti meniu Format - Cells, įdėjimas Number, toliau - All formats ir įvesti į eilutę Type naują formatą  ДДДД:

Laiko intervalų apskaičiavimas

Kadangi laikas Excel'yje, kaip buvo paminėta ankščiau, irgi, kaip ir dat, yra skaičius, bet tik jo trupmena, su laiku  galimi tie patys matematinės operacijos, kaip ir su datomis - sudėtis, atimtis ir t.t.

Bet yra ypatybė (niuansas). Jeigu keleta intervalų sudėtyje suma bus didesnė už 24 valandas, Excel'is pradės skaičiuoti nuo nulio.  Kad to nebūtų, reikia taikyti ląstelei formatą 37:30:55 (meniu Format - Cells - Number - Time)

Ссылки по теме

 


el. paštas: jevgenij.zaplatkin@vpm.lt © Jevgenij Zaplatkin, 2007-2008

Счетчик посещений Counter.CO.KZnuo 2008-02-18